× بستن تبلیغات

مرکز مشاوره رهیاب

 اضطراب چیست؟

اضطراب، یا اضطراب و نگرانی شدید، واکنش طبیعی به شرایط مشاوره استرس استرس زا است. در بعضی موارد، نگرانی بیش از حد و یا مزمن می شود و می تواند بیماران را به موقعیت های روزمره دلگرم کند.

وضعیت اضطراب فراگیر و پایدار، اختلال اضطراب جمعی نامیده می شود. با این وجود اختلالات اضطرابی متعددی وجود دارد. یکی از اختلالات هراس - شدید اضطراب است که در پاسخ به عوامل خاص رخ می دهد. یکی دیگر از اختلالات وسواسی-اجباری است که با افکار مداخله گرانه یا اجبار به انجام رفتارهای خاص مانند شستشوی دست مشخص می شود. اختلال استرس پس از ضربه ممکن است پس از قرار گرفتن در معرض یک رویداد وحشتناک که در آن آسیب شدید فیزیکی رخ داده و یا تهدید شد. اضطراب به گونه ای غالبا با افسردگی همراه می شود که تصور می شود که این دو صورت دوقلو یک اختلال هستند. مانند افسردگی، اضطراب دو برابر دختران بالغ مانند مردان است.

به طور کلی، اضطراب در ابتدا رخ می دهد، اغلب در دوران کودکی. شواهد نشان می دهد که هر دو زیست شناسی و محیط زیست می تواند به اختلال کمک کند. بعضی از افراد ممکن است مستعد ژنتیکی برای اضطراب باشند؛ با این حال، حتی توسعه، شرایط اجتناب ناپذیر است. تجربیات ترومای اولیه همچنین می تواند سیستم پردازش طبیعی ترس بدن را بازنشانی کند تا مشاوره اضطراب آن را بیش از حد واکنش نشان دهد.

اضطراب ناشی از نگرانی های هیجان انگیز و انتظارات منفی در موقعیت های ناشناخته است و این نگرانی ها اغلب با علائم جسمی همراه است. این شامل تنش عضلانی، سردرد، گرفتگی معده و ادرار مکرر است. درمان های رفتاری، با یا بدون دارو برای کنترل علائم، بسیار موثر در برابر اضطراب، به ویژه در کودکان اثبات شده است.

برای مشاوره روانشناسی تلفنی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نوشته شده در پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 21:13 توسط Rahyabmoshaver|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ